Santa Cecília 2015

A Europa International School, comencem l’educació musical a l’edat d’un any. Els nostres alumnes continuen amb les classes de música, com a part elemental del currículum, fins als 15 anys. Mentre que les classes estan enfocades al gaudi de la música, l’objectiu últim és fer dels nostres alumnes persones cultivades. La nostra escola de música ofereix als alumnes l’oportunitat d’aprendre a tocar qualsevol instrument de la seva elecció i a presentar-se als exàmens internacionals del Trinity College London.

Testimoni d’aquesta experiència musical proporcionada per l’escola és la celebració de Santa Cecília, on alumnes i professors, per igual, participen en tres escenaris diferents i interpreten diferents estils musicals: clàssica, pop, rock, jazz, etc.

Us desitgem a tots un feliç i harmoniós dia de Sta. Cecília!