La Dra. Pou ens parla de l’Ebola

Els nostres alumnes de 4t d’ESO, 1r i 2n de Batxillerat van tenir el privilegi d’escoltar en primera persona la xerrada que ens va oferir sobre la gestió d’una epidèmia i concretament sobre l’Ebola i com tractar-lo la Dra. Diana Pou, un referent a nivell nacional i internacional per la seva dilatada experiència en aquest tema d’actualitat científica de primer ordre.

La Dra. Diana Pou és membre del grup de malalties infeccioses de l’Institut d’investigació de l’Hospital Valle Hebrón i del Programa de Salut Internacional de l’Institut Català de la Salut i en l’actualitat està assessorant el comitè científic per a la gestió de l’Ebola constituit a Espanya. La Dra. Pou ha treballat a Àfrica amb Metges sense Fronteres durant 9 anys en períodes interromputs i ha viscut de primera mà tres epidèmies d’Ebola.

Volem agrair-li la seva presència, que ens hagi explicat la duresa de les condicions de treball de metges sense fronteres i que respongués també les múltiples preguntes que li van formular els nostres alumnes sobre la malaltia, la seva gestió en l’àmbit estatal i les seves experiències personals en el terreny.

Va ser tot un privilegi conèixer-la.