Final de la Lliga Catalana Pre-benjamins i Benjamins

El dissabte 17 de maig, al Club Natació Parets, es va celebrar la tercera jornada de la lliga catalana pre-benjamina i la cinquena de la lliga catalana benjamina amb la qual conclou la lliga catalana aquesta temporada.

Els nostres alumnes pre-benjamins i benjamins van haver de competir en proves de gran dificultat tècnica, amb viratges complicats i en proves amb duració doble a l’habitual. Tot i haver de superar grans reptes els nostres alumnes van donar el 100% i estem molt orgullosos d’ells. Van competir en 50 metres lliures, 100 metres estils (on s’exigeix dominar perfectament els quatre estils i fer un viratge diferent per la sortida i arribada de cada estil), els 100 i 200 metres lliures i per últim el relleu de 10×50 metres on van nedar tots els nostres nedadors junts.

Volem felicitar la Caterina Llanes, el Sergi Boadas, el Lucas García, el Mathis Gilet, l’Alexandre Comerón, l’Izan Pomer, la Mar García, la Clàudia Ruíz, el Rodion Golnev i l’Iker Aranzábal. Ara ens esperen els campionats territorials i de relleus. Ànims i que la força us acompanyi!

 

Tags: