Exàmens de Cambridge – exàmens per ordinador a Europa International School

Aquesta setmana els alumnes de 2n de Batxillerat seran els primers a examinar-se seguint la nova modalitat d’examen de Cambridge: els exàmens en format informàtic.

El dissabte 22 de març, per primera vegada en la història, els nostres alumnes s’examinaran del Proficiency al nostre laboratori d’informàtica, fent servir internet per descarregar-se i completar els exàmens. Simultàniament, els nostres alumnes i altres milers de candidats de tot el món premeran el botó indicat per començar els exàmens i connectar amb el Centre examinador de Cambridge. Els exàmens s’enviaran per ser corregits com de costum, però amb la diferència que amb aquesta nova modalitat els alumnes tindran un accés més ràpid als resultats, i la mateixa qualificació de prestigi.

Aviat se celebrarà una sessió similar per als alumnes que s’han d’examinar del CAE i el FCE al juny. Els desitgem molta sort!