European Youth Parliament

Els nostres alumnes superen la fase Regional de l’EYP (European Youth Parliament) a St.Cugat i acudiran a la National Session a Sevilla, el pròxim abril.

Els dies 17 i 18 de gener els nostres alumnes van representar l’escola en una nova edició de la Regional Session d’EYP. Després de dos dies d’intens treball i un cop finalitzada la General Assembly de diumenge, el Head Jury va resoldre que la nostra escola fos una de les dues finalment seleccionades per acudir a la National Session, que es durà a terme entre el 8 i el 12 d’abril a Sevilla. Volem donar l’enhorabona a l’Hugo Igartua, l’Alberto Mas, l’Ana Lucía Londoño, el Marc Rodríguez, la Patricia Cavestany i la Danitza Iniesta per l’excel·lent nivell demostrat durant la sessió i els desitgem molta sort als tres participants que viatjaran a Sevilla.

En el següent enllaç podran llegir l’article que Cugat.cat ha escrit sobre l’EYP.

http://www.cugat.cat/noticies/politica/106312.htm?utm_medium=newsletter&utm_source=mail&utm_campaign=Newsletter

A continuación els deixem amb un vídeo de la CNN sobre aquest programa internacional.