Europa International School participa en la Pequecopa de Bàsquet

El dissabte 31 de maig es va dur a terme la “Pequecopa”, versió per als més petits de la “Copa Colegial” en la que els nostres alumnes de l’ESO i Batxillerat van aconseguir la 2a posició.

Els participants van ser els integrants de l’equip aleví, que tan bon paper han fet en la competició escolar. I gairebé es classifiquen per les semifinals! Dels 4 partits jugats, en van guanyar dos i en van perdre dos, tot i jugar contra equips federats. Això té molt de mèrit!

Va ser una experiència molt positiva. Els nostres alumnes es van divertir moltíssim, en una matinal que traspuava bàsquet per tots els porus, i van poder contrastar el seu nivell en jugar contra equips en principi superiors, però que no ho van ser tant.

D’una altra banda, el nostre alumne Marc Ibáñez, va participar en el concurs de roba XXXL durant el partit All Star i va sortir vencedor davant el repte d’aconseguir fer bàsquet vestit amb unes sabatilles del 50 i una camisa i pantaló de la talla XXXL. Què serà capaç d’aconseguir vestit amb una talla normal? Felicitats a tots!