Embrace the world

Aquest curs 2018-19 més de 400 alumnes han pogut gaudir dels projectes internacionals oferts a la nostra escola

Des d’intercanvis en família i tornejos esportius a viatges culturals, conferències Model United Nations o d’altres experiències tan enriquidores com la participació en el programa Erasmus+. Els nostres alumnes s’han obert al repte de viure en altres països, han superat reptes lingüístics i han viscut moments únics amb els seus companys que recordaran per sempre.

Aquest any les experiències internacionals s’han dut a terme a França, Dinamarca, Alemanya, el Regne Unit, Itàlia, Luxemburg i Portugal. Aquestes vivències formen part integral del nostre projecte educatiu, i tenen com a objectiu ajudar els nostres alumnes a créixer amb una perspectiva àmplia i global, tot ampliant els seus horitzons mentre coneixen altres cultures i milloren les seves competències lingüístiques…

Volem donar les gràcies a totes les famílies de l’escola que han participat i han acollit els nostres amics d’altres països. Gràcies també per confiar en nosaltres i la nostra tasca d’obrir els alumnes i EISBarcelona al món.