Concert Solidari de Nadal al Sacre Coeur Pressbaum, Viena

Els alumnes d’EIS van participar en el Concert de Nadal anual del Sacre Coeur Pressbaum, la forma perfecta de preparar-se per a les festes, fent nous amics i contribuint al gran èxit del Concert Solidari de Nadal.

Els vint-i-sis alumnes d’EIS van aprofitar al màxim aquesta experiència tan enriquidora. No només van gaudir de l’oportunitat de viure una setmana en un col·legi internat amb alumnes austríacs, sinó que a més, van poder anar a classe i assajar amb ells, realitzar visites culturals pel centre de Viena i gaudir de les tradicions típiques d’aquestes dates tan senyalades. Els nostres alumnes, al seu torn, van sorprendre els amfitrions amb delícies nadalenques com el torró, els polvorons o el massapà.

Per culminar la seva estança a Viena, els nostres alumnes es van unir a la coral i l’orquestra, composta per més de 200 alumnes, i van actuar amb ells en dos concerts per al gran públic reunit a l’església, entre qui, per millorar encara més l’experiència si és possible, es trobaven 8 de les seves famílies.

Va ser una experiència increïble gràcies a la qual els nostres alumnes van aprendre molt, tant sobre música com sobre ells mateixos.

Frohe Weihnachten!

IMG_0297