Guanyadors del Campionat de Catalunya escolar de tenis

L’equip d’Europa International School, format pels alumnes Daniel Arroyo, Ignasi Guerrero, Xavier Matas i David Puigdemasa es van proclamar, el diumenge 24 de maig, campions del Campionat de Catalunya Escolar de Tenis a Llafranc.

Després de superar les fases classificatòries i les semifinals del torneig, finalment els nostres alumnes es van enfrontar al Centre Escolar Empordà de Roses i van aconseguir una més que merescuda victòria amb un  3-0, després de guanyar tots els partits en dos sets.

Però no ha estat pas fàcil! L’any passat Europa International School es va quedar a les portes de la victòria, però lluny d’enfonsar-nos, amb molt d’esforç i dedicació hem pogut assolir l’objectiu.

Amb aquesta victòria els nostres alumnes a més podran participar el pròxim curs 2015-2016 en el torneig ISSA de tenis. Moltes felicitats a tots!

MRP_0564-980x570